خدمات جانبی Adobe Connect

معرفی سیستم ضبط اتوماتیک جهت نرم افزار Adobe Connect

یکی از نرم افزارهایی که در حال حاضر در کشور توسط ارائه دهندگان خدمات وب کنفرانس و آموزش مجازی مورد استفاده قرار میگیرد نرم افزار ادوبی کانکت (Adobe Connect) می باشد.

یکی از قابلیتهای موجود در این سیستم امکان ضبط کلاس می باشد. در این فر آیند پس از برگزاری کلاس لینک ضبط در اختیار مدیران سیستم قرار گرفته و پس از آن این لینک به هر نحو در اختیار دانشجویان قرار میگیرد. دانشجویان برای تماشای این لینک (که ما از آن به لینک آنلاین نام می بریم) مجبور هستند در هر زمان به اینترنت متصل باشند.

در سیستم Adobe Connect امکان دیگری وحود دارد و آن تبدیل این ضبط به فایل MP4 می باشد.ولی این فرایند به گونه ای است که کارشناسان آموزشی مجبور به پخش فایل برروی کامپیوتر و تماشای آن تا انتها و در پایان دخیره فایل بر روی کامپیوتر و در نهایت انتقال به سرور جهت دانلود دانشجویان می باشند. که این فرآیند بسیار وقت گیر و بعضا با دردسرهای فراوانی همراه است.

این شرکت پس از مدت بیش از 12 سال ارایه خدمت نرم افزار Adobe Connect به دانشگاههایی چون شیراز - شهید بهشتی –الزهرا – یزد و سازمان اسناد و کتابخانه ملی و ...  بر آن شد تا نرم افزاری جهت تبدیل ضبط های آنلاین به آفلاین (mp4) و مدیریت و ذخیره آن به صورت اتوماتیک تهیه نماید.

نتیجه این ایده پس از مدتها تست و عیب یابی به همراه حدود 12 سال تجربه کار کردن با نرم افزار Adobe Connect  منجر به تولید سیستم ضبط اتوماتیک جهت نرم افزار Adobe Connect با مشخصات و امکانات زیر گردید:

 1. امکان مدیریت و مشاهده کلیه فایلهای ضبط شده بر روی سرور در یک پنل و به صورت یکجا با امکان جستجوی کامل بر اساس نام درس- نام فایل ضبط – تاریخ برگزاری و ...
 2. امکان تولید اتوماتیک و پشت سر هم فایلهای ضبط آنلاین به mp4
 3. امکان تولید فایل mp3 از ضبط کلاس
 4. امکان فشرده سازی فایلها به صورت اتوماتیک جهت کاهش حجم دانلود
 5. ذخیره سازی فایلها بر اساس استاندرادهای Adobe Connect جهت بازیابی ها آتی
 6. امکان تولید همزمان چند فایل جهت افزایش سرعت تولید
 7. همگام سازی (sync) با نرم افزار ادوب کانکت جهت دریافت لیست ضبط ها به صورت کاملا اتوماتیک
 8. امکان اتصال به نسخه های مختلف Adobe Connect  و تولید فایل به دو روش (تصویر برادرای از صفحه و روش موجود در خود نرم افزار Adobe Connect)
 9. و ...

 

نحوه ارایه خدمات و لایسنس نرم افزار به صورت زیر می باشد :

 1. هر لایسنس نرم افزار قابلیت اتصال و مدیریت فایلهای یک سرور Adobe Connect را دارا می باشد.
 2. لایسنس نرم افزار به صورت 1 ساله ارائه می گردد.
 3. بر روی هر لایسنس امکان اتصال 3 کلاینت همزمان به صورت پیش فرض ارایه می گردد.
 4. افزایش تعداد کلاینها مشمول هزینه اضاف می گردد.
 5. جهت انتقال فایلهای ضبط از کلاینتها به سرور ذخیره پروتکلهای استاندارد انتقال (ftp و scp و File Sahring و ...) پشتیبانی می گردد.
 6. کلاینتها برای فعالیت نیاز به ارتباط اینترنت داشته اما به آی پی Valid احتیاج ندارند.
 7. کلاینها باید امکان اتصال به سرور Adobe Connect و سرور کنترل را دارا باشند.
 8. کلاینتها حداقل یک ویندوز 7 ورژن 32 بیتی با 2 گیگ رم و 2  سی پی یو می باشند.
 9. تهیه سخت افزار و بستر شبکه کلاینهای ضبط و سرور ذخیره به عهده خریدار می باشد. در صورت ارایه توسط شرکت بر اساس تعداد کلاینها و میزان فضای ذخیزه سازی هزینه اضافی به خریدار اعلام می گردد.