اخبار

بازی آموزش زبان و درمان شناختی برای کودکان

تاریخ ایجاد : ۱۳۹۸/۰۷/۰۳

شرکت دانش بنیان داده نگار داتیس پارس از شرکت های تحت حمایت مرکز رشد فناوری اطلاعات، در جهت مشارکت فعال در زمینه تهیه و تولید فناوری های یاری رسان و کمک به کودکان طیف اوتیسم اقدام به تهیه و تولید برنامه علمی و کاربردی جذاب MITA نموده است که در تاریخ 3 تیرماه 98 در google play در نسخه 2و0و6 ارائه شده است.

در همین رابطه، مهندس ستار مدیر این شرکت دانش بنیان عنوان نمود: این برنامه نخستین بار توسط تیمی از اساتید رشته عصب شناسی دانشگاه بوستون و متخصصین دانشگاه هاروارد در زمینه بهبود زودهنگام کودکان و هم چنین گروهی از برنامه نویسان و طراحان که در کنار درمانگران با تجربه کار می کنند، طراحی و منتشر شده است و شرکت داده نگار داتیس پارس طی مکاتبات متعدد با تولید کنندگان این محصول، موفق به تولید نسخه فارسی این بازی گردیده است.

وی افزود MITA (درمان تصویری فکری برای اوتیسم) یک برنامه مداخله ای منحصر به فرد برای کودکان مبتلا به اختلال طیف اوتیسم (ASD) است که شامل پازل های تعاملی می باشد و به کودکان یاد می دهد چگونه از نظر ذهنی چندین ویژگی یک جسم را درک کنند که این توانایی منجر به پیشرفت گسترده در یادگیری عمومی می شود.

موفقیت در انجام پازل های MITA می تواند در دراز مدت منجر به بهبود قابل توجهی در پیشرفت کودک به ویژه در زمینه زبان، توجه و مهارت های بصری شود. تمرینات زبانی و شناختی در MITA می تواند توسط کودکان دارای تاخیر کلامی، اوتیسم (ASD) ، PDD، معلولیت های فکری و رشدی (IDD)، سندروم داون و سایر اختلالات عصبی به عنوان ابزار کمک آموزشی در گفتار درمانی مرسوم، استفاده شود.